O Komodo « Komodo (Hits & Mashups)

O Komodo

cropped-logo-komod.jpgKOMODO:
Formacja KOMODO powstała na bazie współpracy trzech dj’-ów i producentów, którzy swoje doświadczenie muzyczne i dj’skie zdobywali w kilku różnych projektach. W marcu 2007 YASH, TOM SANDERS i ALEX RED zdecydowali o założeniu nowego projektu pod nazwą KOMODO. Pierwszy utwór KOMODO “I love You so much” został od razu bardzo entuzjastycznie przyjęty podczas występów w klubach i dyskotekach, a na muzycznych forach przez wiele miesięcy był jednym z najczęściej poszukiwanych utworów w sieci. Oficjalna radiowa premiera tej kompozycji odbyła się w maju 2008 roku i od razu trafiła na radiowe listy przebojów (m.in. nr 1 na liście przebojów GORĄCA 20 radia ESKA), co zaowocowało wieloma koncertami w klubach i dyskotekach . Kolejny ich utwór zatytułowany „Get Away” został stworzony z myślą o klubach i od razu znalazł miejsce w setach wielu dj’ów. Na początku grudnia 2008 obyła się radiowa premiera kolejnego singla „Still”. Kilka dni później utwór znalazł się od razu w propozycjach Gorącej 20 w radiu Eska. Utwór szybko trafił do takich stacji jak PLANETA FM, RMF MAXX i wielu innych. Klubowa premiera „Still” w specjalnej wersji alternative mix odbyła się w paryskim klubie REDLIGHT na imprezie HOUSE FROM IBIZA, zagrana przez jednego z najlepszych francuskich dj’i: SEBASTIAN’a BENNET. M.in. za jego sprawą „Still” grany jest w takich miejscach jak : Ibiza, Miami, Wiedeń, Zurych czy Rio De Janeiro! W pierwszej dekadzie 2009 roku ukazał się kolejny singiel „All 4 You”, który stał wielkim hitem rozgłośni radiowych oraz klubów i dyskotek.
KOMODO znane jest również z takich produkcji jak „Free (Just Believe)” „I’m Not Missing” „I Believe” , „You’re Gonna Pay”, „Dancing” czy Keep Control, który przez 6 tygodni okupował 1 miejsce na liście najczęściej kupowanych utworów przez dj’ów w serwisie www.djshop.de w gatunku progresive-house ….
W roku 2015 w kooperacji ze znaną włoską wokalistką Dhany (znanej ze współpracy z Benny Benassi) powstał utwór The Wind Of Love. W roku 2016 do grupy dołączyła niezwykle utalentowane cypryjska wokalistka – Helena Panayi. Pierwszym utworem Komodo wyprodukowanym  w nowym 4-osobowym składzie jest „Without You” . Jeszcze w tym roku Komodo zapowiedziało ukazanie się 3 kolejnych singli, które maja bardzo zaskoczyć świat nie tylko muzyki klubowej.